Kancelaria radcy prawnego

Kluczem jest komunikacja

Radca prawny Łukasz Markiewicz

radcą prawnym z Lublina

Profesjonalna kancelaria radcy w Lublinie

Jestem radcą prawnym, specjalizującym się w reprezentowaniu klientów indywidualnych, w sprawach sądowych, przede wszystkim z zakresu prawa rodzinnego (rozwód, separacja, podział majątku, alimenty i wiele innych), a także prawa cywilnego (dochodzenie odszkodowań i zadośćuczynień, naruszenie dóbr osobistych, sprawy o zapłatę) oraz prawa karnego (obrona oskarżonych i reprezentowanie pokrzywdzonych). Jako radca prawny posiadam wieloletnie doświadczenie w procesach sądowych, prowadziłem sprawy na terenie całej Polski w sądach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych, reprezentując setki klientów.

Lublin to moje miasto rodzinne, dlatego to właśnie tutaj powstała moja kancelaria radcy prawnego, w której świadczę usługi na terenie całego województwa. Mam świadomość, że kwestie związane ze sporami sądowymi są dla wielu osób trudne a język jakim zwykle posługuje się prawnik może być niezrozumiały. Wybrałem swój zawód, by rozwiewać wszelkie wątpliwości i zawiłości prawa, a także by rozwiązywać problemy i pomagać wygrać sprawę, a jeśli to niemożliwe, rzetelnie poinformować o ryzyku i możliwości zminimalizowania strat.

Czym zajmuje się radca prawny na co dzień?

Zadaniem radcy jest świadczenie pomocy prawnej, w każdym możliwym znaczeniu tego słowa. Począwszy od udzielenia porady, czy opinii prawnej radca prawny, tak samo jak adwokat Lublin może reprezentować swoich klientów przed sądami powszechnymi, a także Sądem Najwyższym. Kancelaria, którą mam przyjemność prowadzić również oferuję takie usługi jak porada prawna, pozew, reprezentacja w sądzie, analiza sytuacji procesowej i zapewnienie optymalnych rozwiązań. Zawsze zapewniam kompleksową usługę prawną na najwyższym poziomie.Co więcej, jestem otwarty na nowe technologie i każdy zainteresowany może znaleźć odpowiednią metodę komunikacji. Warto jednak pamiętać, że nie każdą sprawę da się załatwić przez telefon czy Internet. Nie każda kancelaria radców prawnych udostępniają możliwość kontaktu w Sieci, jednak ja staram się dotrzeć do każdego. W dobie powszechnego dostępu do wszystkiego, dbam o to, by żadne informacje, które otrzymuję od klienta, nie wydostawały się poza kancelarię, bowiem dochowanie tajemnicy zawodowej jest dla mnie fundamentem tej pracy.

Pomogę Ci w każdym aspekcie prawa

Chciałbym także szerzyć wiedzę na temat prawa, dlatego zdecydowałem się na stworzenie działu aktualności na swojej stronie internetowej, a także na portalu infor.pl. Zachęcam do lektury, ponieważ nie każdy ma świadomość, że nieznajomość prawa szkodzi. Warto także wybierać sprawdzone źródła. Teksty na tej stronie są tworzone przeze mnie i odpowiadam za nie swoim nazwiskiem oraz tytułem jako radca prawny. Tytuł ten jest potwierdzony zdanym egzaminem zawodowym przeprowadzonym przez Ministra Sprawiedliwości. Jestem także członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, co zobowiązuje mnie do zachowania zgodnego z etyką zawodową i odznaczającego się odpowiednim poziomem profesjonalizmu. Z tego też względu, jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, co powinien zrobić w danej sytuacji, zachęcam do kontaktu. Zapraszam także do regularnego zaglądania na mój profil na platformach społecznościowych takich jak Twitter, Instagram i Facebook, które posiada moja kancelaria adwokacka Lublin.

Moja kancelaria radcy prawnego oferuje usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i firm lub spółek. Proponuję obsługę prawną z wielu różnych dziedzin – od prawa cywilnego, przez rodzinne, aż do karnego. Przygotowuję projekty umów cywilnoprawnych, oferuję porady prawne, a także mogę pomóc w sprawach o odszkodowania, rozwód, czy też alimenty.

Jeżeli do tej pory mieli Państwo opory przed skorzystaniem z usług radców prawnych, nie ma do tego żadnych podstaw. W chwili, kiedy naprawdę konieczna jest konsultacja z osobą zaznajomioną z prawem, kancelaria radcy prawnego jest miejscem, w którym można otrzymać kompleksową i fachową obsługę. Niezależnie od dziedziny prawnej czy okoliczności, mogę zaoferować wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz profesjonalne podejście do każdego klienta. Wiem, że każda sprawa jest inna, dlatego traktuję wszystkich swoich Klientów z szacunkiem oraz podchodzę do ich problemu indywidualnie.

Zakres zadań radcy prawnego, czy różni się od adwokata?

Nie każdy wie, czym dokładnie zajmują się radcy prawni. Coraz głośniej mówi się o tym, że radcowie prawni i adwokaci to tak naprawdę jeden zawód. W Polsce mamy do czynienia z dualizmem zawodów prawniczych, ponieważ kompleksową obsługę prawną może świadczyć zarówno radca prawny Lublin jak i adwokat. W innych państwach europejskich przeważnie występuje tylko jeden zawód. Ze względu na to, wiele osób w Polsce nadal może mieć problem ze zrozumieniem, gdzie się zaczynają lub kończą kompetencje radców prawnych. Do radcy można udać się po pomoc prawną, a także poprosić o reprezentację w sądzie lub przed organami i urzędami władzy publicznej. Dlatego jeśli potrzebny jest adwokat rozwody Lublin lub adwokat alimenty Lublin, warto zgłosić się z tymi sprawami również i do radcy. Tak samo jak adwokat odszkodowania oraz porady prawne Lublin radca prawny oferuje, dlatego warto zapoznać się z pełną ofertą.