Jak wybrać odpowiedniego prawnika?

Z całą pewnością wybór odpowiedniego prawnika nie należy do łatwych zadań. Warto jednak poświęcić trochę czasu by wybrać osobę, która będzie nas reprezentowała przed sądem czy urzędami, albo udzieli poradę prawną. Przecież to od jej zaangażowania, wiedzy i doświadczenia niejednokrotnie będzie zależał los naszej sprawy. Każda sprawa jest inna i wymaga innego podejścia, innych metod do osiągnięcia celu. Warto ustalić na pierwszym spotkaniu z prawnikiem, co nas interesuje, jakie mamy oczekiwania. Na tym etapie może się przecież okazać, że nasz cel jest niemożliwy do osiągnięcia, albo trzeba wykonać inne czynności niż nam się początkowo wydawało.

Kiedy najbardziej potrzebne są usługi prawnika?

Usługi prawnika okazują się potrzebne w wielu dziedzinach życia. Wszędzie tam, gdzie mamy wątpliwości co do przepisów, jesteśmy z kimś w sporze, albo dopiero mamy zamiar, prawnik jest niezbędny. Katalog usług jaki może być świadczony przez adwokata czy radcę prawnego jest bardzo szeroki. Poczynając od sporów typowo rodzinnych (alimenty, rozwody, władza rodzicielska czy kontakty), a kończąc na poradach prawnych, sporządzaniu umów, wniosków, pozwów np. o zapłatę.

Mając na uwadze, że w zakres usług prawnika wchodzą porady prawne Lublin przyczyn kontaktu w zakresie usług prawnych może być bardzo wiele. Często wystarczy właśnie porada prawna by dowiedzieć się co w danej sytuacji można zrobić.

Na jakiej podstawie wybierać adwokata?

Nie zawsze polecenie przez inną osobę pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Najlepiej jest skontaktować się z potencjalnym prawnikiem, umówić na spotkanie. Jeśli w jego trakcie prawnik przekona nas do siebie, zaproponuje odpowiednie rozwiązania naszego problemu, to z całą pewnością warto mu powierzyć prowadzenie sprawy. Nie warto niczego, a tym bardziej skomplikowanej sprawy załatwiać przez telefon. Osobiste spotkanie jest zawsze najlepsze.

Oczywiście są sprawy, które tego nie wymagają, jednak jeśli ma zostać skierowany pozew do sądu, to konieczne jest ustalenie planu działań, potrzebnych dokumentów. Wbrew powszechnej opinii prawnik nie załatwi wszystkiego. Konieczna jest współpraca. Bez niej nie uda się wygrać sprawy, a przecież na tym zależy każdemu, kto decyduje się na poszukiwania odpowiedniej osoby do reprezentacji w sądzie czy napisania pisma, ewentualnie udzielenia porady prawnej, która również należy do usług kancelarii: kancelaria adwokacka Lublin

Warto pamiętać, żeby w pierwszej rozmowie przedstawić swoją sprawę zgodnie z prawdą, nie pomijając żadnych szczegółów. Tylko wtedy można uzyskać pełną i fachową pomoc.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Łukasz Markiewicz

Łukasz Markiewicz

Jestem radcą prawnym, który posiada wieloletnie doświadczenie pracy w zawodzie. Chętnie dzielę się swoją wiedzą na różne tematy związane z prawem. Staram się również uświadamiać innych o tym, jak ważna jest znajomość prawa.

Zostaw komentarz

Ostatnie posty

Odwiedź mojego Facebooka

Kategorie