Porady prawne- zapowiedź cyklicznej serii artykułów

porady prawne

Porady prawne są jedną z najczęstszych form świadczenia pomocy prawnej. Przyczyną tego stanu rzeczy wydaje się być powszechność prostych problemów prawnych. Częściej bowiem każdemu z nas przychodzi mierzyć się ze zwykłymi sprawami, niż borykać się ze sporami sądowymi. Z drugiej strony wiele spraw zaczyna się właśnie od porady prawnej. Mając tego świadomość, a także wiedząc, że nie każda informacja znaleziona na forum rzeczywiście pomaga rozwiązać problem prawny zdecydowałem się na pierwszą serię artykułów na stronie.

Porady prawne, czego będzie dotyczyć seria artykułów?

Porady prawne, podobnie jak moje usługi będą dotyczyły wszystkich dziedzin prawa, problemów, z którymi się spotykam najczęściej. Możecie się Państwo spodziewać zarówno artykułów z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego i przede wszystkim rodzinnego.

Kiedy będą publikowane artykuły?

Raz, na początku każdego miesiąca artykuły powinny znaleźć się na stronie. Zachęcam do polubienia profilu kancelarii na facebooku. Tam na bieżąco będzie publikowany post z linkiem do strony.

Porady prawne- jak się przygotować do rozmowy z prawnikiem?

Przed każdą rozmową, czy wizytą w kancelarii należy się przygotować. Jeśli nie dysponujemy żadnymi dokumentami i chcemy w kilka chwil usłyszeć panaceum na problem prawny, to adwokat czy radca prawny nie są odpowiednim adresem.

By móc udzielić porady prawnej należy dysponować pełną wiedzą odnośnie stanu faktycznego. Braki dokumentów, niedokładna relacja mogą zadziałać na niekorzyść klienta. Warto mieć także świadomość, że nie wszystkie sprawy da się załatwić przez telefon, często konieczna jest wizyta w kancelarii, albo napisanie maila.

Dlaczego nie warto kłamać w kancelarii?

Każdy prawnik, który chce pomóc musi dopytać o pewne kwestie. Jeśli jednak porada prawna oparta jest o kłamstwo, nie będzie miała żadnej wartości. Bardzo rzadko, ale jednak spotykam się z takimi sytuacjami. Chcąc wyglądać lepiej przed kimś, albo w lepszym świetle przedstawić swoją sytuację wiele osób ma tendencje do tzw. ,,koloryzowania”.

W przypadku chęci uzyskania prawidłowej porady prawnej należy wyzbyć się tego typu zachowania. W przeciwnym razie otrzymamy od radcy prawnego wskazówki do wymyślonej przez nas sytuacji. Z całą pewnością rozwiąże to jedynie wymyślony problem.

Inne artykuły

czy można odmówić zgody na badanie DNA?

pozew o alimenty, podstawowe informacje;

po co mi obrońca w sprawie karnej;

zmiana nazwiska po rozwodzie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Łukasz Markiewicz

Łukasz Markiewicz

Jestem radcą prawnym, który posiada wieloletnie doświadczenie pracy w zawodzie. Chętnie dzielę się swoją wiedzą na różne tematy związane z prawem. Staram się również uświadamiać innych o tym, jak ważna jest znajomość prawa.

Zostaw komentarz

Ostatnie posty

Odwiedź mojego Facebooka

Kategorie